جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • ساماندهی معادن شن و ماسه استان / معدن کاران برای جلوگیری از سواستفاده دلالان همکاری کنند

   ساماندهی معادن شن و ماسه استان / معدن کاران برای جلوگیری از سواستفاده دلالان همکاری کنند

   ساماندهی معادن شن و ماسه استان / معدن کاران برای جلوگیری از سواستفاده دلالان همکاری کنند

   معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی از عزم جدی این سازمان برای ساماندهی و تعیین تکلیف سریع تمامی معادن شن و ماسه استان اعم از معادن دارای مجوز و فاقد مجوز خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی مهرانگیز رحمانی در دیدار با روسای ادارات تابع در شهرستان‌های استان با اشاره به اصلاح قانون معادن شن و ماسه اظهار داشت : پس از سال 91 حدود معادن شن و ماسه جزو وظایف سازمان صنعت معدن و تجارت بوده و این سازمان متولی امر در این حوزه محسوب می‌گردد.

   وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت در نظر دارد در راستای عمل به وظیفه قانونی و صیانت از معادن به عنوان انفال عمومی، تمامی معادن شن و ماسه داری مجوز و فاقد مجوز استان را ساماندهی نماید که اولین ثمره این پایش، سهولت دسترسی به پایگاه داده مدون و برنامه‌ریزی‌های صحیح بعدی بر مبنای اطلاعات دقیق منتج به رونق اقتصادی استان خواهد بود.
   رحمانی با اشاره به اینکه اکثر معادن شن و ماسه استان در اطراف شهر تبریز واقع‌اند بیان کرد: حدود 25 معدن شن و ماسه در اطراف تبریز فعالیت می‌کنند و از این بین معادنی که در طی سالیان مسبوق به پیش از انتقال امور مربوطه به سازمان صنعت، معدن و تجارت بدون مجوز کار می‌کردند نیز طی این طرح ساماندهی خواهند شد.
   وی با تأکید بر حمایت سازمان از واحدهای شن و ماسه مجوز دار در چهارچوب قانون اعلام کرد: از واحدهای شن و ماسه مجوز دار جهت تامین خوراک واحد فرآوری حمایت جدی خواهد شد که جزئیات آن به زودی مشخص خواهد شد.
   رحمانی همچنین خطر ورود دلالان به حوزه معادن فاقد مجوز برداشت را جدی دانست و یادآور شد: برای جلوگیری از ورود دلالان به این حوزه در وهله اول خود معدنکاران استان بایستی عزم جدی داشته باشند و با سازمان همکاری کنند.
   وی تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای جلوگیری از وقوع برداشت غیر مجاز و برخورد با افرادی که مرتکب این جرم می‌شوند مکاتبات و ملاقات‌هایی با نیروی انتظامی و مراجع قضائی استان انجام داده و در این راستا مقرر گردیده دستگاه‌های مربوطه برخورد لازم را با متخلفان بعمل آورد.
   رحمانی در پایان از پیش‌بینی تسهیلات قانونی برای واحدهای دارای مجوز خبر داد و افزود: طبق پیشنهادات ارائه شده به وزارت متبوع، تسهیلات مناسبی برای واحدهایی که واحد فراوری دارند در نظر گرفته خواهد شد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,483,080
تعداد بازدید امروز : 1,647
آخرین به روزرسانی : 13:41  1397/04/26
Page created in 2.2655529975891 seconds.
memoryUsage : 46919Kb