جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • ثبت اطلاعات کامل بارنامه ها درسامانه جامع مراکز انبار کالا اجباری است

   ثبت اطلاعات کامل بارنامه ها درسامانه جامع مراکز انبار کالا اجباری است

   ثبت اطلاعات کامل بارنامه ها درسامانه جامع مراکز انبار کالا اجباری است

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت : ثبت اطلاعات کامل بارنامه ها در سامانه جامع مراکز انبار کالا از 19 آذر ماه سال جاری اجباری است .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی غلامعلی راستی افزود : براساس مواد 5 و 6 قانون مبارزه باقاچاق کالا و مصوبه دولت درخصوص ثبت اطلاعات کامل واحدهای صنعتی ، معدنی و تجاری درسامانه جامع انبارها مقررشد از 19 آذرماه سال جاری از صدور بارنامه های فاقد مشخصات مبداء و مقصد جلوگیری شود نهایتا تمامی این واحدها ملزم به ثبت اطلاعات بارنامه های خود در این سامانه هستند .

   وی ادامه داد : به اعضای 44 اتحادیه طی دو جلسه موضوع بارنامه ها مطرح و ابلاغ شده است . همچنین ثبت کدپستی واحدهای صنعتی انجام و در بخشی از واحدهای معدنی فعال استان نیز در حال پیگیری است و تمامی واحدهای صنعتی و معدنی فاقد کدپستی باید نسبت به اخذ کدپستی و ثبت اطلاعات کامل در سامانه های بهین یاب و کاداستر اقدام نمایند .

   وی در جلسه سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم به تبیین و تشریح بخشی از اقدامات سازمان در راستای سلامت اداری با محوریت طرح ارائه فاکتورخرید معتبر از بهره برداران معادن جهت صدور مفاصا حساب ، پیگیری نحوه تخصیص کدپستی به معادن استان ، پیگیری فرایندهای اصلاحی پیشنهادی ارسالی سازمان به تعداد 42 مورد ، ارائه گزارش بازرسان مواد 91 و 92 ، موضوع نامه تعیین سفته به عنوان تضمین پرداخت حقوق دولتی معادن و آموزش های حقوق شهروندی برای کارکنان ، معاونین و مدیران ادارات شهرستان های سازمان پرداخت.

   غلامعلی راستی اظهار داشت : درراستای سلامت اداری و تفویض و واگذاری برخی امور به شهرستان ها مقررشد پیمانکارانی که تاکنون جهت ارائه مفاصاحساب خود به مرکز استان مراجعه می نمودند با اقدامات انجام شده به شهرستان های تابعه خود مراجعه نمایند همچنین باتوجه به فعالیت غیر مجاز بعضی از واحدهای برداشت کننده شن و ماسه در سطح استان و به دلیل عدم پرداخت حقوق دولتی و فعالیت فاقد مجوز به قیمت فروش جریمه خواهندشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,930,648
تعداد بازدید امروز : 1,487
آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/10/28