جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • افزایش سهم کالاهای صادراتی به کشور سوریه ضروری است

   افزایش سهم کالاهای صادراتی به کشور سوریه ضروری است

   افزایش سهم کالاهای صادراتی به کشور سوریه ضروری است

   رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : همه شرایط برای حضور تجار و بازرگانان استان در کشور سوریه فراهم است.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن تجارت استان آذربایجان شرقی حسین نجاتی در اولین جلسه میز صادراتی کشور سوریه در جمع تجار و بازرگانان افزود : فضا برای حضور بازرگانان ایرانی مخصوصاً استان در شرایط پس از جنگ در کشور سوریه فراهم شده است .

   وی با اشاره به آمار صادرات کشور به سوریه ادامه داد : در هشت ماهه نخست سال جاری ۱۷ هزار تن محصولات صادراتی به ارزش ۱۶۷ میلیون دلار به کشور سوریه صادر شده است
   وی با اشاره به عمده اقلام صادراتی نظیر مواد شیمیایی و آلی ، لوله و پروفیل های فولادی تو خالی ، مواد دارویی ، شیر خشک به سوریه اظهار داشت : این میزان صادرات ۱۴ درصد به لحاظ ارزشی و 12.6 درصد به لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد نشان می‌دهد .
   نجاتی همچنین میزان سهم صادرات انواع کالاها به سوریه از طریق گمرکات استان را بسیار ناچیز دانست و گفت : از کل صادرات کشور تنها 1.6 درصد آن کالاهای تولیدی استان را شامل می شود .
   وی حمایت از تجاری که پیش از این و قبل از دوران جنگ در سوریه سرمایه گذاری نموده اند را منبع بسیار غنی از تجربه دانست و از تجار استان خواست تا از تجربیات این قبیل شرکتها برای حضور موثر در کشور سوریه بهره مند شوند . در ادامه برندسازی کالاهای مزیت دار صادراتی استان ، نقش مهم سفیر و رایزنان بازرگانی در کشور سوریه، سرمایه گذاری مشترک، بازاریابی و بازارسنجی و ضرورت بررسی راهکارهای انتقال ارز مورد تاکید حاضرین قرار گرفت
   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : از سال ۹۰ تا سال ۹۵ قانون تجارت آزاد با کشور سوریه اجراشد و طی آن تعرفه های 88 قلم کالا به 4 درصد رسید که این موضوع امسال نیز در کتاب مقررات صادرات و واردات تمدید شده و ضروری است واحدهای صادراتی استان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه تعرفه کالاهای تولیدی و پتانسیل دار استان را در سریعترین زمان ممکن اعلام تا موضوع به مراجع مرتبط قانونی ارسال شود .
   در پایان این جلسه مسئولین کمیته های میز سوریه در قالب چهار کمیته اعتباری بانکی تضامینی ، ترویج و مطالعات بازار ، کمیته زیرساخت های قانونی و استانداردها و کمیته فنی و مهندسی مشخص شدند . این کمیته ها اغلب در موارد اجرایی و مشورتی در میز سوریه فعالیت خواهند داشت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,930,802
تعداد بازدید امروز : 1,641
آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/10/28