جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • تبریز 2018 با فرش به عرش گردشگری می رسد

   تبریز 2018 با فرش به عرش گردشگری می رسد

   تبریز 2018 با فرش به عرش گردشگری می رسد

   رییس افتخاری تبریز 2018 گفت : فرش تبریز سرآمد برنامه های تبریز 2018 در طول سال جدید میلادی است .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی محمدرضا نعمت زاده وزیر پیشین صنعت و رییس افتخاری ستاد ملی تبریز 2018 در جمع صنعتگران حوزه فرش دستبافت تبریز افزود : یکی از مهمترین شاخصه های انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی فرش دستبافت آن است .

   وی ادامه داد : همه برنامه های منتخب ملی و استانی باید با پیوست فرش دستبافت و صنایع وابسته آن تدوین شود .

   وی با اشاره به اینکه حتی باید در تزئین مراسم و صحنه آرائی برنامه ها از فرش تبریز استفاده شود تاکید کرد : بهترین زمان ممکن برای رسیدن به روزهای پر رونق اقتصادی و افزایش سهم فرش از صادرات استان همین ایام یکسال پیش روست .

   نعمت زاده رونق صد درصدی گردشگری داخلی و خارجی و ترویج گردشگری ، افزایش سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف، افزایش میزان اشتغال و کارآفرینی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری را از جمله پیامدهای مثبت انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی عنوان نمود .

   در ادامه حمید کارگر رییس سازمان ملی فرش کشور نیز به ارائه برنامه های تبریز 2018 در حوزه صنعت و هنر فرش پرداخت و گفت : نمایشگاههای فصلی فرش و صنایع وابسته در جذب و انتقال گردشگر به تبریز نقش بسزایی دارد .

   وی همچنین افزود : بافت قالی در ابعاد کوچک نظیر تابلو فرش با مظمون تبریز 2018 نیز میتواند بخوبی در ارائه این محصول به گردشگران داخلی و خارجی موثر باشد .

   وی اقداماتی همچون بازپخش مستندهای تولید شده در خصوص قالی آذربایجان در شبکه های برون مرزی و استفاده از این مستندها به صورت تیزرهای کوتاه در شبکه های اجتماعی، برگزاری همایش بین المللی فرش دستباف با همکاری دانشگاه هنر اسلامی و دعوت از پژوهشگران و سخنران خارجی در این همایش، برگزاری نمایشگاه عکس مستند ، از زندگی بافندگان فرش، معرفی نام آوران صنعت فرش تبریز در قالب کتاب ها و فیلم های مستند و ارائه مقالات و کتابهای در خصوص تاریخچه فرش آذربایجان و ایران و تنوع قالی ها تولید شده در مناطق مختلف را از دیگر برنامه های قابل اجرا در این ایام عنوان نمود .

   حمید کارگر بازبافت قالی دو تکه کراکو در تبریز ( یک تکه آن در لهستان و تکه ی دیگر در پاریس ) را به مناسبت تبریز 2018 را پیشنهاد داد و خاطر نشان کرد: به مناسبت تبریز 2018 می توانیم با بازیافت تکه های جدا مانده از یک قطعه فرش را تقدیم این کشور نموده و توافق نمایم تکه های اصلی این قطعه فرش مدتی در تبریز در معرض دید عموم قرار گیرد.

   اجرای هفته های فرش تبریز و صنایع وابسته نیز از دیگر پیشنهادات کارگر در این نشست بود .

   در پایان هر یک روسای اتحادیه های قالیبافی تبریز به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,930,766
تعداد بازدید امروز : 1,605
آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/10/28