جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • ضریب تبدیل جواز تاسیس به پروانه بهره برداری به 70 درصد رسید

   ضریب تبدیل جواز تاسیس به پروانه بهره برداری به 70 درصد رسید

   ضریب تبدیل جواز تاسیس به پروانه بهره برداری به 70 درصد رسید

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : در سال گذشته با تدابیر صورت گرفته توانستیم برای اولین بار در کشور ضریب تبدیل جواز های تاسیس صادره به پروانه بهره برداری را به 70 درصد برسانیم .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان اذربایجان شرقی حسین نجاتی در جلسه شورای برنامه ریزی استان و در حضور استاندار آذربایجان شرقی با ارائه گزارشی از روند برنامه های اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت افزود : در سال 95 از یکهزار و 75 جواز تاسیس ایجادی و توسعه ای صادره تعداد 729 طرح به مرحله تامین زمین و شروع سرمایه گذاری رسید و بدین ترتیب ضریب تبدیل جواز تاسیس به مقاصد سرمایه گذاری واقعی از 5 تا 10 درصد در سالهای قبل به 70 درصد افزایش یافت .

   وی ادامه داد : این موضوع در 9 ماهه سال جاری نیز ادامه دارد و با توجه به سیاست سازمان مبنی بر تمرکز بر طرحهای توسعه ای واحدهای تولیدی موجود با هدف افزایش ظرفیت و تولید محصول جدید ، تعداد 108 فقره جواز توسعه با حجم سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان با پیش بینی اشتغال 3700 نفر صادر شد .

   وی اضافه کرد : در نه ماهه سال 96 تعداد 272 فقره جواز تاسیس ایجادی و توسعه ای صادره در سالهای قبل نیز به مرحله بهره برداری رسید و پروانه بهره برداری برای آنها صادر شد .

   حسین نجاتی در ادامه با ارائه تحلیلی عملکرد صادرات کالاهای غیرنفتی استان در 9 ماهه سال 1396 افزود : در این مدت ، ارزش صادرات استان از طریق کل گمرکات کل کشور به یک میلیارد و 529 میلیون دلار رسید که در تلاشیم طبق برنامه این رقم را به بیش از 2.2 میلیارد دلار تا پایان سال برسانیم .

   وی در این نشست در ادامه گزارش خود به ارائه اقدامات صورت گرفته در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز پرداخت و گفت : در 9 ماهه سالجاری تشکیل 246 جلسه کارگروه برای حل مشکل 1629 واحد تولیدی استان ، منجر به صدور 1639 مصوبه شد که تا کنون 37.33 درصد مصوبات اجرا و عملیاتی شده است و علت آن عدم همکاری مناسب بانکها در اجرای مصوبات مربوط به مشکلات بانکی است .

   نجاتی با اشاره به بررسی های صورت گرفته در خصوص عمده مشکلات واحدهای تولیدی اظهار داشت : پیش بینی میکنیم با حل 4 مشکل اساس واحدهای تولیدی مانند حذف جرائم بانکی، بیمه و مالیات ، نوسازی ماشین آلات و تقویت تکنولوژی ، قطع نکردن انرژی تولید در قبال بدهی و همچنین تقویت مدیریت صنایع می توانیم 60 % دغدغه های تولید در استان را کاهش دهیم .

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همچنین با اشاره به نتایج تحلیلی طرح رونق تولید در 9 ماهه سال 96 در جهت تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولید گفت : در استان آذربایجان شرقی و از ابتدای سال 96 تا کنون ، به612 واحد تولیدی مبلغ 368 میلیارد تومان تسهیلات بانکی طرح رونق تولید پرداخت شده است که از نظر تعداد در رتبه 6 کشوری قرار داریم .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,930,789
تعداد بازدید امروز : 1,628
آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/10/28