جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • شناسایی و برخورد با 465 واحد صنفی عرضه کننده کالای قاچاق در استان

   شناسایی و برخورد با 465 واحد صنفی عرضه کننده کالای قاچاق در استان

   شناسایی و برخورد با 465 واحد صنفی عرضه کننده کالای قاچاق در استان

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : در 9 ماهه امسال در حوزه مبارزه با کالای قاچاق بالغ بر 18 هزار مورد بازرسی صورت گرفته است و برای 465 واحد صنفی پرونده تعزیراتی تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع قانونی ارسال شد .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی اسماعیل عطاپور ضمن بیان لزوم برخورد با پدیده قاچاق در مبادی ورودی و مرزهای کشور افزود : مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و عرصه را برای عرضه کنندگان و فروشندگان کالای قاچاق تنگ میکند.

   وی ادامه داد : در 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد بازرسی 29 درصد و از لحاظ ارزش ریالی 21 درصد رشد را شاهد بودیم .

   عطاپور عمده گروه کالایی کشف شده در این مدت را لوازم خانگی، طلا و جواهر، لوازم ارایشی و بهداشتی ، کیف و کفش و سیگار اعلام نمود .

   عطاپور فرهنگ سازی و ترغیب و تشویق به مصرف کالاها و تولیدات داخلی را یکی از مهمترین فعالیت های اولویت دار اتحادیه های صنفی استان بیان کرد و اظهار داشت : برای جلوگیری از قاچاق کالا، با اقدام فرهنگی می توان نسبت به حل و فصل برخی مشکلات مربوطه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا به راهکارهای مناسبی دست یافت .

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین از کشف بیش از یک تن سیر قاچاق چینی در میدان میوه و تره بار مرکزی تبریز طی چند روز گذشته خبر داد و گفت : متاسفانه قاچاق محصولات کشاورزی بی هویت، تولیدات داخل و امنیت مردم را تهدید و بازار را آشفته می کند.

   وی گفت : سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری پلیس آگاهی استان، معاونت غذا و دارو نظارت های مستمری را به صورت شبانه روزی انجام می دهند و همه شهروندان می توانند واحدهای اقتصادی متخلف را به سامانه 124 گزارش کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,930,652
تعداد بازدید امروز : 1,491
آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/10/28