جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • ثبت نام واحدهای صنفی متقاضی تسهیلات طرح رونق تولید ادامه دارد

   ثبت نام واحدهای صنفی متقاضی تسهیلات طرح رونق تولید ادامه دارد

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : ثبت نام واحدهای صنفی متقاضی تسهیلات طرح رونق تولید ادامه دارد و چنانچه در سال جاری به هر دلیل امکان برخورداری از تسهیلات موضوع این دستورالعمل فراهم نشود، متقاضیان واجد شرایط برای سال آینده در اولویت هستند .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی غلامعلی راستی در جلسه تبیین نحوه تامین مالی بنگاههای صنفی تولیدی در حضور روسای ادارات صنعت معدن و تجارت و همچنین مدیران اتاقهای اصناف استان اظهار داشت : طبق دستورالمعمل اعلامی 88 رسته صنفی در اولویت بهره مندی از تسهیلات طرح رونق تولید بنگاهای صنفی قرار دارند .

   وی افزود : اولویت اصلی پرداخت تسهیلات موضوع این دستور العمل، آن دسته از بنگاه های صنفی تولیدی است که توان شبکه سازی و خوشه سازی داشته و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی و داشتن بازار مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به نوسازی و بازسازی تا پایان شش ماهه اول سال 97 باشند.

   وی با اشاره به اینکه مدت زمان بازپرداخت تسهیلات برابر ضوابط بانکی تعیین می‌گردد ادامه داد : نرخ سود مورد عمل در تسهیلات موضوع این دستورالعمل، همسان واحدهای تولیدی صنعتی است.

   غلامعلی راستی همچنین با اشاره به دیگر بخشهای این دستور العمل تصریح کرد : بنگاه های تولیدی مشمول این دستورالعمل به استناد بخشنامه شماره 53228/95 مورخ 21/2/1395 بانک مرکزی از شرایط نداشتن بدهی غیرجاری، چک برگشتی، رعایت نسبت مالکانه و مفاد "آیین نامه رعایت شاخص های مالی در اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانک های دولتی" مستثنی هستند .

   جانشین سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی در خصوص شرایط متقاضیان نیز گفت : داشتن پروانه کسب در رسته های دارای اولویت ، داشتن سهم بازار، داشتن فنی و ظرفیت تولید ، دارا بودن حداقل دو نفر شاغل (صاحب پروانه می تواند یکی از شاغلان باشد) ، داشتن توان نوسازی و بهسازی واحد تولیدی حداکثر تا پایان شش ماهه اول سال1397 و استفاده از تسهیلات صرفاً در راستای اهداف تعیین شده ، ورود اطلاعات لازم در سامانه ، ارائه مدارک لازم به بانک¬های عامل و نهایتا پیگیری فوری اخذ تسهیلات از جمله شرایط بهره مندی از این تسهیلات است .

   وی از روسای ادارات صنعت و اتحادیه ای صنفی سراسر استان خواست تا در اطلاع رسانی به موقع به ذینفعان این طرح ، اقدام لازم را بعمل آورند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,930,684
تعداد بازدید امروز : 1,523
آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/10/28