جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود

   کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود

   کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت : کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی اردیبهشت ماه سال آتی در این استان برگزار می شود.

   به روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی ، حسین نجاتی عصر روزگذشته در جلسه بررسی محورهای کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی با بیان این مطلب، افزود : این کنفرانس برای اولین بار با حمایت و موافقت معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری دانشکده مهندسی برق دانشگاه تبریز و با حضور شرکت های فعال در حوزه معدن و صنایع داخلی و خارجی­ برگزار می‌شود و به تبیین و تشریح بخشی ازمحورهای اصلی همایش و اهداف آن می‌پردازد.

   وی با اشاره به برخی اهداف این کنفرانس ادامه داد : برگزاری کنفرانس یاد شده ازجهات مختلف ازجمله ارتقاء سطح ارتباط و تعامل صنعت و دانشگاه ، ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان دانشگاه های استان ، ممیزی انرژی ، بهینه سازی و بهبود کیفیت خط تولید و ارتقاء تکنولوژی و بهره‌برداری از فناوری های نوین درحوزه معادن و صنایع معدنی ضرورت دارد و تعامل سازنده همه بخش های اجرایی و دانشگاهی استان در جهت پیشبرد اهداف این کنفرانس و برنامه های علمی و صنعتی آینده حایز اهمیت است.

   نجاتی اضافه کرد : این کنفرانس با رویکرد تخصصی مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی و با اهداف متنوع به ویژه مدیریت انرژی، ارتقاء ایمنی، تکنولوژی های نوین اکتشاف بدون تخریب زمین و... به منظورایجاد کلینیک‌های تخصصی که همواره مورد تأکید وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز بوده است برگزارخواهد شد.

   استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه برلزوم بازنگری و نگاه نو به مباحث نوین صنعتی و معدنی تأکیدکرد و تعامل واقعی صنعت و دانشگاه را در پاسخگویی به نیازهای جامعه فارغ التحصیلان دانشگاهی بویژه درحوزه اشتغال پایدار و حل مشکلات صاحبان صنایع با به روزرسانی و استفاده از ظرفیت تکنولوژی های نوین مهم دانست.

   مجید خدابخش ضمن اشاره به ظرفیت های بسیار بالای جامعه علمی و صنعتی و معدنی استان بویژه برگزاری کنفرانس و نمایشگاه های بین المللی از جمله ربع رشیدی ، حمایت از سرمایه گذاران داخلی و بخش خصوصی را امری مهم دانست و نقش متخصصان ، نخبگان و صاحبان صنایع را در ایجاد بنگاه های اقتصادی و پلی کلینیک های علمی پیشرو و تجاری سازی علم و فناوری و در نهایت پی ریزی اشتغال پایدار جوانان را بسیار اساسی ارزیابی نمود .

   در ادامه معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز با یادآوری این موضوع که 90 درصد معادن استان به روش سنتی در حال فعالیت هستند گفت : 720 واحد معدنی بزرگ و کوچک استان دور از شبکه های برق هستند و ماهانه به میزان 10میلیون لیتر سوخت مصرف می کنند ؛ بدین ترتیب ارتقای تکنولوژی معادن و صنایع معدنی و افزایش نقش فناوری های مرتبط با علوم مهندسی برق مورد تاکید است .

   مهرانگیز رحمانی ادامه داد : در این کنفرانس بامشارکت هر دو مجموعه صنعت و دانشگاه چالش های این حوزه مهم گردآوری و متناسب با نیازها و مشکلات راهکارهای رفع موانع نیز ارائه خواهد شد .

   وی بسترسازی مناسب جهت سوق پژوهشگران حوزه مهندسی برق به سمت معدن و صنایع معدنی را از جمله اهداف این کنفرانس عنوان نمود و افزود : با عنایت به اینکه بخش معدن و صنایع معدنی اولین حلقه از زنجیره به هم پیوسته اقتصاد در هر جامعه است توجه به توسعه در این حوزه به عنوان یک صنعت پایین دستی و موتور محرک سایر صنایع ضروری است و بر این اساس برگزاری این کنفرانس ضرورت دو چندان دارد .

   وی با اشاره به لزوم هم افزایی تخصصی و نیز استفاده از ظرفیت های بی بدیل دانشگاهی جهت پیاده سازی ایده های نوین در کارزار عملی ، مجموعه حاضر را اولین مجموعه در ایران خواند که پژوهشگران حوزه مهندسی برق را به صورت آکادمیک و در چارچوب یک بستر کاملا نوین به سمت معدن و صنایع معدنی سوق خواهد داد .

   رحمانی در پایان ضمن دعوت از کلیه پژوهشگران ، اساتید ، دانشجویان ، معدنکاران و صاحبان صنایع معدنی جهت حضور علمی ، از ایشان خواست مقالات خود را تا پایان اسفند ماه سال جاری به دبیرخانه این کنفرانس واقع در محل سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی ارسال کنند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,930,646
تعداد بازدید امروز : 1,485
آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/10/28