جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • فعالیت 3355 واحد تولیدی صنعتی در آذربایجان شرقی

   فعالیت 3355 واحد تولیدی صنعتی در آذربایجان شرقی

   فعالیت 3355 واحد تولیدی صنعتی در آذربایجان شرقی

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : طبق آخرین آمار 3355 واحد تولیدی و صنعتی در استان در حال فعالیت هستند .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان شرقی حسین نجاتی پیش از ظهر امروز در این دیدار با "علی جهانگیری" سرپرست جدید معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ضمن تبیین و تشریح بخشی از عملکرد و مسئولیتهای معاونت های مختلف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و نحوه تعامل با صاحبنظران و متخصصان حوزه­های مختلف افزود : 3355 واحد تولیدی در سطح استان فعالند و از نظر تعداد صدور پروانه های بهره برداری استان آذربایجان شرقی رتبه دوم و از نظر سرمایه گذاری رتبه چهارم در کشور را داراست .

   وی با اشاره به اینکه دستیابی به آمار واقعی مبنای برنامه ریزی های کلان استانی است ادامه داد : طرح پایش برای اولین بار در کشور طی سال گذشته و جاری اجرایی شد که از مهمترین برنامه های اجرایی در خصوص شناسایی واحدهای فعال و غیر فعال و تولیدکنندگان واقعی بود و منجر به احصاء آمار دقیق و به روز از تولیدکنندگان شد که همین موضوع در اختصاص منابع و زیرساختهایی نظیر آب ، برق و گاز و همچنین تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی بسیار موثر بود .

   حسین نجاتی گفت : مدیران واحدهای صنعتی علاوه بر بهره مندی از تسهیلات بازسازی و توسعه ، مواداولیه و نوسازی ماشین آلات تولیدکنندگان می توانند از معافیت های گمرکی ورود ماشین آلات نیز استفاده نمایند .

   وی در ادامه با اشاره به جایگاه استان در صنایع مختلف اظهار داشت : به همت مدیران واحدهای تولیدی و مسولین استانی امروز شاهد موفقیتهای صنعتی از جمله تولید شیشه رتبه اول و فولاد رتبه دوم کشور هستیم .

   سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز ضمن تشکر از نقش بسیار ارزنده و مهم سازمان صنعت ، معدن و تجارت در پیشبرد اهداف اقتصادی استان ، به استفاده از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های صنعتی ، تجاری و معدنی استان تأکیدکرد .

   علی جهانگیری ضمن بیان این مطلب که حرکت با برنامه و قانونمند در جهات مختلف اقتصادی امری ضروری است افزود : شفاف سازی و دقت عمل در ارائه آمار واقعی زمینه ساز توسعه همه جانبه استان بویژه در مسائل اقتصادی است

   وی همچنین خواستار حساسیت در انجام مسئولیت ها و رفع موانع تولید به منظور ایجاد اشتغال پایدار و ارتقاء جایگاه استان شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,852,774
تعداد بازدید امروز : 832
آخرین به روزرسانی : 10:46  1397/09/24
Page created in 3.2269020080566 seconds.
memoryUsage : 47844Kb