جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • تجلیل از 44 حامی مصرف کنندگان در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان آذربایجان شرقی

   با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد:

   تجلیل از 44 حامی مصرف کنندگان در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان آذربایجان شرقی

   تجلیل از 44 حامی مصرف کنندگان در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان آذربایجان شرقی

   سومین همایش اعطای گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان آذربایجان شرقی با حضور معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و دیگر مسئولان ارشد سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و همچنین مسولان استانی با تجلیل از ۴۴ نفر در محل مجتمع فرهنگی رفاهی پتروشیمی تبریز برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی این همایش با هدف گسترش و نهادینه کردن فرهنگ رعایت حقوق مصرف کنندگان ، ایجاد و تثبیت و نهادینه کردن ساختار رقابتی سالم و تشویق فعالیت های بنگاه های اقتصادی در جهت حمایت موثر از حقوق مصرف کنندگان و تجلیل از تولیدکنندگان منتخب برای سومین بار در آذربایجان شرقی برگزار شد .

   در این همایش 150 واحد تولیدی و خدماتی متقاضی در این جشنواره ثبت نام کرده بودند که از بین این واحدها، 44 واحد به عنوان واحد نمونه از سوی کمیته فنی انتخاب و با ارائه تندیس طلایی و گواهینامه طلایی، نقره ای و برنزی تجلیل شد.

   طبق گفته ی "اسماعیل عطاپور" معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن وتجارت استان، شاخص های مهم برای انتخاب واحدهای نمونه در این جشنواره، قیمت، کیفیت، توزیع، خدمات قبل و پس از فروش ، اطلاع رسانی و کسب رضایت مشتری، کاهش هزینه ها، تنوع و نوآوری در خدمات، داشتن پروانه بهره برداری عنوان شد.

   رشد 25 درصدی آمار متقاضیان در هفدهمین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشوری

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان آذربایجان شرقی ، اظهار کرد: در این جشنواره تمامی شرکت کنندگانی که با اعتماد به نفس و اتکا به تولید، خود را در معرض داوری قرار داده اند، لایق تجلیل هستند.

   سیدمحمود نوابی برگزاری جشنواره‌های متعدد برای کارآفرینان و صنعت گران را از اقدامات مهم سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان دانست و گفت : در این جشنواره‌ها بنگاه‌های برتر در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان به مردم معرفی می شوند.

   وی ادامه داد : سازمان در حوزه‌ی جمع‌آوری قاچاق ، عملکرد قابل دفاعی دارد و اولویت ما در کشور جمع آوری کالای قاچاق در سطح عرضه است که از دسترسی مصرف کننده به کالای بی‌هویت جلوگیری نموده و زمینه را برای ورود تولید داخلی در کشور فراهم می‌کند.

   وی با اشاره به این‌که آمار متقاضیان در هفدهمین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور نسبت به سال‌های گذشته 25 برابر رشد داشته است، گفت : این آمار در حوزه‌ی منتخبین 22 برابر افزایش یافته و آذربایجان شرقی نیز در همایش داوطلبانه ارزیابی بنگاه های اقتصادی نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است.

   رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر این‌که حقوق شهروندی جزوی از حقوق مصرف کنندگان است ، گفت : تولید کنندگان خود نیز مصرف کننده هستند و تولید و مصرف از یکدیگر جدایی ناپذیرند ؛ تولید کننده و سرمایه گذار باید مورد احترام قرار گیرد، سرمایه گذاران انسان های شریفی هستند باید شان ویژه‌ای برای این افراد قائل شویم به عنوان مثال اگر به سازمانی مراجعه کنند ، کسی حق ندارد آن‌ها را پشت در نگه دارد.

   نوابی با اشاره به این‌که اکنون شعار "جنس فروخته شده، پس گرفته نمی شود" منسوخ شده است، گفت: امروزه بنگاه‌های اقتصادی برتر باید بنویسند" جنس فروخته شده، پس گرفته می شود" مردم باید حق خود را مطالبه و در حوزه ی مصرف از تولید کنندگان انتقاد کنند.

   وی با انتقاد از تبلیغات اغوا کننده در کشور، اظهار کرد : صدا‌ و سیما تبلیغات اغوا کننده‌ای انجام می‌دهد در حالی که تبلیغات نباید موجب گمراهی مردم باشد یا بنرهایی که در فضای شهری نصب می‌شود باید اصلاح و ارزان در اختیار صاحبان صنایع قرار گیرد.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان این‌که ماده ی شش قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مورد غفلت قرار گرفته است ، اظهار کرد : امسال طبق دستور وزیر کشور در تمامی استان‌ها ، رتبه‌ی دستگاه‌های برتر اجرایی و دولتی و غیر دولتی به مردم اعلام خواهد شد و فرآیند کاری آن‌ها به صورت شفاف مشخص می‌شود و طبق این ماده تکریم ارباب رجوع باید بیشتر از گذشته مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

   اقتصاد کشور باید درون زا باشد

   حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در این جشنواره، اهالی صنایع را مایه برکت استان عنوان کرد و گفت : ما باید از تولید و مصرف همواره حمایت کنیم، محصولات تولیدی اگر با کیفیت تولید شوند در این صورت می توان گفت که ما از تولیدکننده و مصرف کننده دفاع و حمایت کردیم چرا که با این اقدام فرهنگ مصرف تولید داخلی در کشور را رونق خواهیم بخشید.

   وی ادامه داد: اقتصاد ما باید درون زا باشد یعنی بر اساس اقتصاد مقاومتی و سیاست های ابلاغ شده ی مقام معظم رهبری اجرا شود.

   حجت الاسلام آل هاشم اظهار امیدواری کرد؛ مسئولان کشور از اهالی صنایع حمایت کنند ، چرا که حمایت از آن‌ها موجب تحقق بخشیدن اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری می شود.

   وی با تاکید بر این‌که زمانی از تولید داخلی می توان حمایت کرد که تولید با کیفیت و ایده آلی داشته باشیم ، افزود: سرمایه گذاران خارجی می توانند در کشور ما سرمایه گذاری کنند اما اقتصاد کشورباید تکیه به تولیدات داخلی باشد ، و تمامی امور با نظارت و به وسیله ی تولیدکنندگان داخلی انجام گیرد.

   وی با اشاره به بازدید اخیرخود از مجتمع مس سونگون، یادآور شد : افتخار کردم که استان ما چنین سرمایه ای دارد، ولی آذربایجان در این خصوص نیز مورد کم مهری قرار گرفته است ؛ متاسفانه در این منطقه چندین کارگاه و سوله که برای کارخانه ی ذوب، اسید و پالایش آماده شده بودند، بدون استفاده رها شده اند.

   وی ادامه داد : اگر ایجاد کارخانه ی ذوب در این منطقه مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند مسئولان کشور و وزارت صنعت، تکنولوژی های جدید برای حل مشکلات زیست محیطی وارد کنند‌ .

   نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: برخی‌ها مشکلات زیست محیطی را مانعی برای این موضوع می پندارند که باید در این خصوص تدابیری توسط مسئولان کشوری اندیشیده شود .

   تولید کنندگان با تولید کیفی خود حامی مصرف کنندگان شوند

   استاندار آذربایجان شرقی در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان با بیان این‌که تولیدکنندگان با تولید کیفی و قیمت مناسب حامی مصرف کنندگان باشند، اظهار کرد: اگر تولید کننده ای در تولید محصولات خود شاخص های لازم را برای کیفیت رعایت نکند، تداوم فعالیت آن واحد امکان پذیر نخواهد بود.

   مجید خدابخش با اشاره به این‌که در کشور ما با پایان سال افزایش قیمت ‌های ناخواسته به تولید کنندگان تحمیل می شود، گفت: این هنر تولید کننده است که در این تغییرات بتواند رقابت کند و در قبال محصولات وارداتی محصولات استاندارد تولید و صادر کند.

   وی با بیان این‌که آذربایجان شرقی در صادرات غیر نفتی جایگاه نخست را در بین استان ها به خود اختصاص داده است، یادآور شد: ابتکار و خلاقیت تولید کنندگان ما نشان از هنرمندی آن‌هاست، چرا که در غیر این صورت نمی توانند فعالیت های خود را با وجود مشکلات متعدد و متنوع جامعه تداوم دهند.

   وی تاکید کرد: شرکت واحدهای تولیدی در این جشنواره اقدام بسیار ارزشمندی است که خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهند، تولید کنندگان استان با وجود مشکلات متعدد به نقطه ای از بلوغ رسیده اند که برای ارزیابی خود اعلام آمادگی می کنند و این نشانگر رعایت و احترام به حقوق مصرف کنندگان است.

   استاندار آذربایجان شرقی یادآور شد : در این جشنواره همه 150 واحد متقاضی ، برتر هستند چرا که با اعلام آمادگی خود را مورد ارزیابی قرار دادند.

   وی اظهار داشت : طی بازدید اخیر خود از برخی واحدهای تولیدی استان، افتخار کردم که چنین انسان های شریف و دلسوز در شرایط سخت تحریم ها، نوسانات ارز و مشکلات متنوع دیگر توانسته اند استانداردها را در تولید محصولات رعایت کنند.

   وی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ روزی برسد که ۵۰ درصد از واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی تمامی استانداردها را در تولید محصولات خود رعایت کنند.

   مصوبات ستاد ملی تنظیم بازار در آذربایجان شرقی به نحو احسن رعایت می شود

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان با بیان این‌که 44 واحد صنعتی، تولیدی، خدماتی موفق به اخذ تندیس طلایی و گواهینامه طلایی، نقره ای و برنزی شده اند، اظهار کرد: هر سال از سوی وزارت صنعت سه همایش ملی توسعه صادرات ، صنعت و معدن و حمایت از حقوق مصرف کننده برگزار می شود که مفتخریم هرسه این همایشها همه ساله بشکل مطلوب در آذربایجان شرقی در حال برگزاری سات و مراسم امروز نیز شاهد این موضوع است .

   حسین نجاتی افزود : واحدهای صنعتی استان در اکثر این همایش ها هشت یا هفت عنوان برتر را به خود اختصاص می دهند که این افتخار بزرگی برای استان به شمار می رود.

   وی با تاکید بر این‌که مصوبات ستاند ملی تنظیم بازار در آذربایجان شرقی به نحو احسن رعایت می شود، گفت: طبق مصوبات ابلاغ شده، قانون در استان ما اجرا می شود و تمامی واحدها موظف به رعایت مصوبات ابلاغ شده هستند در حالی که در استان های دیگر مصوبات تنظیم بازار رعایت نمی شود این موضوع برای استان ما حاشیه و مشکل ایجاد می کند چرا که واحدهای تولیدی از ما انتظار دارند تا بازار را آرام نگه داریم .

   درپایان این مراسم از 44 واحد تولیدی برتر استان و چهار شرکت برتر در سطح ملی با اهدای تندیس طلایی و گواهینامه طلایی، نقره ای و برنزی تجلیل شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,852,817
تعداد بازدید امروز : 875
آخرین به روزرسانی : 10:46  1397/09/24
Page created in 4.9344239234924 seconds.
memoryUsage : 48032Kb