جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • فعالیت شبانه روزی 12 اتحادیه صنفی در تبریز

   از دهه آخر اسفند ماه سال 96 اجرایی می شود :

   فعالیت شبانه روزی 12 اتحادیه صنفی در تبریز

   فعالیت شبانه روزی 12 اتحادیه صنفی در تبریز

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : به پیشنهاد اتاق اصناف و تصویب کمیسیون نظارت شهرستان تبریز ، اعضای 12 اتحادیه صنفی خدمات رسان می توانند در تمام شبانه روز به شرط داشتن پروانه کسب و دوربین مداربسته ، فعالیت صنفی داشته باشند .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حسین نجاتی در جلسه کمیسیون نظارت شهرستان تبریز افزود : در آستانه سال 97 و همچنین تبریز 2018 به پیشنهاد اتاق اصناف و تصویب کمیسیون نظارت اعضای اتحادیه های صنفی خدمات رسان نظیر تعویض روغن و پنچرگیری ، خشکشویان و لباس شویان ، قنادان ، نانوایان ، آجیل و خشکبار ، اغذیه فروشان ، چلو کبابیها و همچنین غذاخوریهای تحت پوشش اتحادیه قهوه خانه داران ، خوار و بار و لبنیات ، میوه و سبزی ، حمل و نقل بار و آژانس تاکسی تلفنی ، جایگاه عرضه سوخت و تابلو فرش سردرود می توانند بعد از ساعت 24 به فعالیت صنفی خود ادامه دهند .

   وی ادامه داد : در همین راستا جهت خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی مقرر شد هیئت مدیره 6 اتحادیه صنفی باطری سازان ، صافکاران ، مکانیک ، ابزار فروشان اتومبیل ، لاستیک فروشان و عینک فروشان نیز از میان اعضای خود واحدهایی را به عنوان کشیک شب در نقاط مختلف شهر انتخاب و به اتاق اصناف و پلیس اماکن معرفی نمایند .

   نجاتی اظهار داشت : طبق بند 6 دستورالعمل نحوه تنظیم ساعات کار و ایام تعطیل واحدهای صنفی (موضوع تبصره بند م ماده 37 قانون نظام صنفی) واحدهای صنفی می بایست اطلاعیه ساعت کار خود را در تابلو مخصوص در محل کسب به نحوی که در معرض دید همگان باشد نصب نمایند ؛ همچنین طبق بند 7 دستور العمل یادشده اتحادیه های صنفی موظفند ظرف مهلت سه ماه از تاریخ تصویب ساعات کار و ایام تعطیل ، نحوه اجرا و بازخورد آن را جهت انجام اصلاحات احتمالی از طریق اتاق اصناف به کمیسیون نظارت گزارش نمایند.

   وی تاکید کرد : مسئولیت نظارت بر حسن اجرای ساعات کار و ایام تعطیل واحدهای صنفی به ترتیب بر عهده اتحادیه و اتاق اصناف می باشد.

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان ضمن تقدیر از تلاش های پلیس در جهت تامین امنیت بازار و فضای کسب و کار ابراز امیدواری کرد در فعالیت شبانه واحدهای صنفی نیز خللی وارد نشده و واحدهای صنفی نیز خود را موظف به ایجاد امنیت و همکاری با پلیس می دانند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,852,848
تعداد بازدید امروز : 906
آخرین به روزرسانی : 10:46  1397/09/24
Page created in 2.6613931655884 seconds.
memoryUsage : 47978Kb