جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • اجرای موفق طرح پایش واحدهای صنعتی آلاینده در آذربایجان شرقی

   اجرای موفق طرح پایش واحدهای صنعتی آلاینده در آذربایجان شرقی

   اجرای موفق طرح پایش واحدهای صنعتی آلاینده در آذربایجان شرقی

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : به منظور ارتقاء شاخص های زیست محیطی در عملکرد واحدهای صنعتی و معدنی ، پایش و ساماندهی صنایع آلاینده استان از ابتدای دیماه تا پایان بهمن سالجاری به مدت 60 روز برگزار شد که ادامه این طرح در سال 97 نیز انجام می شود .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حسین نجاتی در جمع اعضای کمیته پایش و ساماندهی صنایع آلاینده افزود : از 61 واحد تولیدی آلاینده 49 واحد دارای پروانه بود که از طریق ایجاد تصفیه خانه ، احداث و بهره برداری از تصفیه خانه های شهرک های صنعتی ، استفاده از فیلتراسیون در خروجی دودکش برخی واحدها و اقداماتی از این دست نسبت به رفع آلایندگی اغلب واحدها اقدام شد.

   وی ادامه داد : منبع آلایندگی 90 درصد از واحدهای یادشده آلودگی پساب و 10 درصد واحدها نیز دارای آلایندگی هوا بودند که با تغییر نوع سوخت از مازوت به گاز و نیز نصب فیلتراسیون در خروجی دودکش ، آلایندگی آنها به صفر رسید .

   نجاتی گفت : مشکلات مالی و تامین نقدیگی آندسته از واحدهایی که توان لازم جهت رفع آلایندگی از طریق ایجاد تصفیه خانه و نوسازی دستگاهها و تجهیزات خود را ندارند ، از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان پیگیری و نسبت به اعطای تسهیلات بانکی با تنفس بازپرداخت یکساله اقدام می شود .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,852,794
تعداد بازدید امروز : 852
آخرین به روزرسانی : 10:46  1397/09/24
Page created in 2.5540900230408 seconds.
memoryUsage : 47707Kb