جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • رشد 56 درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در اذربایجان شرقی

   رشد 56 درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در اذربایجان شرقی

   رشد 56 درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در اذربایجان شرقی

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : با توجه به گزارش عملکرد یازده ماهه سال 1396 منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت شاهد رشد 56 درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در استان هستیم .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حسین نجاتی در جمع همکاران معاونت امور صنایع سازمان با اشاره به عملکرد قبال توجه در روند افزایش تعداد پروانه های بهره برداری در سال گذشته افزود : در مدت زمان یاد شده ، آذربایجان شرقی با صدور 456 فقره پروانه بهره برداری صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری 13 هزار میلیارد ریالی و اشتغال زایی 5671 نفر موفق به کسب رتبه اول در بین استانها در یازده ماهه سال 96 شد .

   وی ادامه داد : این ارقام رشد قابل توجهی در حدود 56.2 درصد در تعداد و 35 درصد در اشتغال زایی نسبت به شاخص های مشابه سال قبل داشته است.

   وی با اشاره به میزان تعداد پروانه های بهره برداری ایجادی در این مدت اظهار داشت : از 456 فقره پروانه بهره برداری ، 210 فقره مربوط به پروانه بهره برداری ایجادی صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری 5805.4 میلیاردریال و اشتغال زایی 3016 نفر است که در این زمینه نیز رتبه دوم کشوری از آن استان آذربایجان شرقی است .

   نجاتی در خصوص میزان معافیتهای گمرکی صادره نیز گفت : در معافیت های گمرکی ماشین آلات نو با صدور 304 فقره به ارزش 74 میلیون دلار شاهد رشد قابل توجهی در حدود 29.9 درصد در تعداد و 13.5 درصد در ارزش ماشین آلات نسبت به شاخص های مشابه سال هستیم.

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : به دنبال اجرای طرح پایش در سالهای گذشته ، در اردیبهشت ماه سال 1396 نیز در قالب طرح بررسی وضعیت واحدهای فعال صنعتی استان ، از کلیه واحدهای دارای پروانه بهره برداری به صورت میدانی بازدید به عمل آمد و ضمن احصا وضعیت فعالیت واحدها ، اطلاعات بروز واحدهای فعال گردآوری شد که خوشبختانه در اجرای این مهم نیز مقام اول کشوری را بدست آوردیم .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,091,583
تعداد بازدید امروز : 1,468
آخرین به روزرسانی : 21:56  1397/12/28