جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • حرکت در مسیر توسعه صنعتی آذربایجانشرقی شتاب می گیرد / علاقه مند به افزایش تعداد پروانه های بهره برداری توسعه ای صنعتی هستیم

   حرکت در مسیر توسعه صنعتی آذربایجانشرقی شتاب می گیرد / علاقه مند به افزایش تعداد پروانه های بهره برداری توسعه ای صنعتی هستیم

   حرکت در مسیر توسعه صنعتی آذربایجانشرقی شتاب می گیرد / علاقه مند به افزایش تعداد پروانه های بهره برداری توسعه ای صنعتی هستیم

   رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان آذربایجان‌شرقی گفت : افزایش تعداد پروانه‌های بهره‌برداری توسعه ای در استان آذربایجان شرقی نشان از حرکت واحدهای تولیدی به سمت توسع صنعتی است .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حسین نجاتی در جلسه عصر روز گذشته شورای برنامه ریز یو توسعه استان افزود : در 11 ماهه سال گذشته بیشترین تعداد پروانه های بهره برداری صادره در بین استانهای کشور با 456 فقره مربوط به آذربایجان شرقی است که از این تعداد نیز 246 مورد مربوط به پروانه های بهره برداری توسعه ای است که برای توسعه واحدهای فعال موجود صادر شده است .

   وی میزان رشد تعداد پروانه های صادره توسعه ای نسبت به سال 95 را 62 درصد اعلام نمود و ادامه داد : توسعه واحدهای تولیدی که دارای امکانات فیزیکی نظیر آب ، برق ، گاز و زمین هستند موجب موفقیت صنعتی استان خواهد شد .

   وی با اشاره به اینکه این موضوع باعث نخواهد شد تا در زمینه جذب سرمایه گذاران جدید تعلل کنیم تصریح کرد : در 11 ماهه سال 96 تعداد پروانه های بهره برداری صادره برای واحدهای جدید صنعتی با رشد 49 درصدی به رقم 210 فقره رسید که استان ما بعد از اصفهان رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد است .

   نجاتی اضافه کرد : تشویق واحد های تولیدی صنعتی فعلی به توسعه ، به جهت برخورداری از زیرساختهای اولیه ، جز برنامه های محوری سازمان است .

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان در ادامه با اعلام این موضوع که در سالهای گذشته روند بروزرسانی آمار تولید در ضعیت مطلوبی قرار گرفته اظهار داشت : بعد از انجام 2 دوره پایش و نهایتا بروز رسانی اطلاعات واحدهای تولیدی ، در حال حاضر 3223 واحد تولیدی با ظرفیتهای مختلف مشغول به فعالیت هستند .

   وی ادامه داد : در جهت روان سازی و سازماندهی صدور جوازهای تاسیس نیز با همکاری دیگر دستگاهها ، 10 هزار جواز تاسیس بلاتکلیف صادره در سالهای قبل برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی باطل شد .

   نجاتی گفت : یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در این زمینه افزایش ضریب تبدیل جواز تاسیس به پروانه بهره برداری است که این ضریب از 15 درصد در سالهای ماقبل به بیش از 70 درصد در سال 96 رسید که به نوبه خود در سطح کشور بی نظیر است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,091,559
تعداد بازدید امروز : 1,444
آخرین به روزرسانی : 21:56  1397/12/28