جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • انجام بیش از 50 هزار بازرسی از بنگاههای اقتصادی آذربایجان شرقی در نوروز 97

   انجام بیش از 50 هزار بازرسی از بنگاههای اقتصادی آذربایجان شرقی در نوروز 97

   انجام بیش از 50 هزار بازرسی از بنگاههای اقتصادی آذربایجان شرقی در نوروز 97

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت : در طول مدت اجرای طرح نظارتی نوروز 97 شاهد افزایش 45درصدی بازرسی ها و 5 درصدی تخلفات کشف شده نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی اسماعیل عطاپور ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در طول اجرای طرح نظارتی نوروز 97 افزود : این طرح از هفتم بهمن ماه سال گذشته با موضوع پایش بازار در ایام نوروز آغاز و تاکنون بیش از 54 هزار مورد بازرسی از بنگاههای اقتصادی استان صورت گرفته که در نتیجه آن افزون بر 1289 مورد تخلف کشف شد .

   وی درخصوص شکایات و گزارشات مردمی نیز اظهار داشت : در این مدت شاهد افزایش 17 درصدی گزارشات دریافتی نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم که این موضوع نشان از اعتماد و اقبال مردم به سامانه 124 سازمان دارد .

   وی اضافه کرد : افزایش رضایت مندی عمومی هم استانی ها از اقدامات نظارتی سازمان بخصوص رسیدگی سریع شکایات در محل وقوع تخلف ، افزایش میزان مبالغ برگشتی به شاکیان ، نظارت دقیق برقیمت مرغ و مدیریت قیمت کالاهای اساسی در طول سال خصوصا درطرح نوروزی از مهمترین دستاوردهای اجرای این طرح در استان بود .

   عطاپور با بیان اینکه بخشی از بازرسی های صورت گرفته در این ایام به صورت مشترک و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی،دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو، صداوسیما،سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، اتاق اصناف ، نیروی انتظامی و اداره کل استاندارد و سازمان میراث فرهنگی صورت گرفته تصریح کرد : عمده بازرسی ها در حوزه کالاها و خدمات اولویت دار شامل البسه و پوشاک، کیف و کفش ، مواد پروتئینی، آرد و نان، برنج، رستوران ها و مراکز اقامتی، مواد پروتئینی، میوه (سیب و پرتقال) و شیرینی و آجیل انجام شده است.

   وی عدم درج قیمت ، عدم صدور صورتحساب و گرانفروشی را در صدر تخلفات صورت گرفته در طول اجرای طرح نظارتی نوروز برشمرد .

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی همچنین به اقدامات نظارتی صورت گرفته در بخش خدمات عمومی نیز اشاره کرده و گفت : در این بخش بیشترین بازرسی ها از قالیشویی ها،خشکشویی ها، غذاخوریها ورستوران های بین راهی صورت گرفته و با متخلفین برخورد قانونی لازم انجام و برای 140 واحد متخلف در سطح استان نیز پرونده تخلف صنفی تشکیل شده است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,091,570
تعداد بازدید امروز : 1,455
آخرین به روزرسانی : 21:56  1397/12/28