جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • شرکت توسعه صنعت نساجی آذران (نساجی خامنه) دوباره راه اندازی شد

   تبلور تدبیر و تلاش در شکوفایی صنعت

   شرکت توسعه صنعت نساجی آذران (نساجی خامنه) دوباره راه اندازی شد

   شرکت توسعه صنعت نساجی آذران (نساجی خامنه) دوباره راه اندازی شد

   بعد از گذشت حدود ۱۰ سال از تعطیلی کارخانه نساجی خامنه ، پیش از ظهر امروز با حضور مسئولین شهرستانی و همچنین وزارت صنعت معدن تجارت و مسئولان ارشد امور ورشکستگی قوه قضاییه ، این واحد تولیدی با نام شرکت توسعه صنعت نساجی آذران فعالیت دوباره خود را شروع کرد .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن تجارت استان آذربایجان شرقی افسانه محرابی مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن تجارت در آیین با اشاره به اینکه صنعت نساجی یک صنعت اشتغال زا و دارای ارزش افزوده مناسب و ارز بری کم در کشورهای توسعه یافته است گفت : در کشور ۹۸0۰ واحد نساجی و صنایع مرتبط مشغول به فعالیت هستند که در این تعداد واحد صنعتی ۱۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده است .

   وی ادامه داد : ۵ درصد سرمایه‌گذاری صنعتی در کشور مربوط به صنایع نساجی و پوشاک است ؛ با این حال ۱۲ درصد اشتغال ایجاد شده در کل کشور مختص این حوزه است .

   وی با اشاره به اهمیت تولیدات شرکت نساجی آذران گفت : در حال حاضر ۳۵ هزار تن نخ و ۲۴۰ هزار تن پارچه از طریق واردات به کشور وارد میشود و این لزوم و اهمیت تولید و به چرخش درآمدن چرخ شرکت‌هایی نظیر نساجی آذران است .

   محرابی مبارزه با قاچاق و ارتقاء تولید با مزیت رقابتی و کیفیت بالا را از جمله برنامه های مهم وزارت صنعت معدن تجارت در حوزه صنایع پوشاک و نساجی اعلام کرد .

   گفتنی است شرکت نساجی آذران تولید کننده نخ ۱۰۰% پنبه ای و نخ پنبه پلی استایرن و پارچه پنبه ای پلی استایلن در زمینی به مساحت ۵۶ هکتار و زیربنای ۳۰ هزار متر مربع زمینه اشتغال مستقیم ۱۵۲ نفر را با سرمایه‌گذاری ۴۴۲ میلیارد ریال فراهم آورده است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,930,767
تعداد بازدید امروز : 1,606
آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/10/28