جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • فاصله منطقی میان واردات و صادرات غیرنفتی ضرورتی انکارناپذیر است

   فاصله منطقی میان واردات و صادرات غیرنفتی ضرورتی انکارناپذیر است

   فاصله منطقی میان واردات و صادرات غیرنفتی ضرورتی انکارناپذیر است

   رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : واردات میبایست به عنوان یک بخش مؤثر در صادرات غیرنفتی مورد توجه قـرار گیـرد .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن تجارت استان آذربایجان شرقی حسین نجاتی در جلسه شب گذشته کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود : تامین مایحتاج ضروری مردم که تولید داخل کفاف آن را ندارد ؛ اهمیت واردات را بخوبی مشخص می کند .

   وی ادامه داد : همچنین تجهیز صنایع و تامین ماشین آلات و مواد اولیه کارخانجات نیز از طریق واردات است که نباید از آن غافل شد

   وی روند فعلی واردات را از نگاه آمار و اعداد مطلوب دانست و گفت : طی شش ماهه گذشته شاهد کاهش ۲۰ درصدی واردات کالا به استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از طریق گمرکات هستیم ولی این کاهش نباید به ضرر تولیدات صادرات گرا منجر شود

   نجاتی تاکید کرد : بـدیهی اسـت در خدمت گرفتن بخش واردات کشور با هدف افزایش صادرات غیرنفتی اهـداف توسـعه اقتـصادی و افـزایش درآمدهای ارزی و کاهش وابستگی به درآمد نفت را میتواند محقق نماید .

   دبیر کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان اظهار داشت : بی شک برای تعدیل روند واردات کشور و همچنین هدفمندکردن و سمت دادن واردات در جهت تأمین نیازهای اساسی و ضروری و بکار انداختن چرخه تولید کشور و نیز حرکت به سمت تولیدات معطوف به صادرات ، می بایست واردات کشور به خوبی تنظیم و مدیریت شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,097,849
تعداد بازدید امروز : 260
آخرین به روزرسانی : 09:56  1398/01/05