جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • رشد 9 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی آذربایجان شرقی در نیمه نخست سال

   رشد 9 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی آذربایجان شرقی در نیمه نخست سال

   رشد 9 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی آذربایجان شرقی در نیمه نخست سال

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت اذربایجان شرقی گفت : در 6 ماهه نخست سال 1397 میزان صادرات کالاهای غیر نفتی استان از گمرکات کشور بالغ بر یک میلیون و 350 هزار تن و به ارزش یک میلیارد و یکصد میلیون دلار است .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی غلامعلی راستی در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی ضمن تشریح عملکرد مجموع مبادلات بازرگانی استان افزود : در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 12.5 درصدی در وزن و 9.2 درصدی در ارزش صادرات اقلام غیر نفتی استان هستیم .

   وی ادامه داد : علاوه بر ارقام یاد شده میزان صادرات محصولات مس سونگون در این مدت بالغ بر 73 هزار تن و به ارزش 110 میلیون دلار است که با احتساب این ارقام میزان صادرات استان به ارقام 1.5 میلیون تن در وزن و 1.2 میلیارد دلار در ارزش می رسد .

   وی همچنین عمده بازارهای هدف صادراتی استان در نیمه اول سال 97 را 85 کشور عنوان نمود و اضافه کرد : عراق ، ترکیه ، افغانستان ، گرجستان و ارمنستان 5 کشور عمده پذیرنده اقلام غیر نفتی استان محسوب می شوند .

   غلامعلی راستی با اشاره به گروه های کالایی صادراتی برتر استان در مدت یادشده نیز گفت : کالاهای صنعتی ، کشاورزی ، شیمیایی ، منطقه آزاد و فرش و صنایع دستی به ترتیب با 477 ، 128 ، 132 ، 120 و 79 میلیون دلار 5 گروه کالایی برتر صادراتی استان هستند .

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان با تمجید از عملکرد گمرکات استان در صادرات کالاها اظهار داشت : در 6 ماهه گذشته شاهد خروخ کالا به ارزش 760 میلیون دلار و به وزن یک میلیون تن هستیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 30 درصدی در ارزش و 40 درصدی در وزن برخوردار است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,097,819
تعداد بازدید امروز : 230
آخرین به روزرسانی : 09:56  1398/01/05