جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • نوآوری و صادرات دو بال توسعه تولید و صنعت هستند

   رحمانی در افتتاح ششمین نمایشگاه نو آوری و فناوری ربع رشیدی تبریز :

   نوآوری و صادرات دو بال توسعه تولید و صنعت هستند

   نوآوری و صادرات دو بال توسعه تولید و صنعت هستند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : توسعه فناوری و گسترش صادرات دو بال برای پرواز یک صنعت هستند که با توجه به تغییر اقتصاد از منابع پایه به اقتصاد دانش بنیان در صدد توسعه هرچه بیشتر این دو مورد هستیم.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ، رضا رحمانی در افتتاحیه ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با بیان اینکه ارتباط بیش از پیش صنعت و دانشگاه یکی از اهداف ما در وزارتخانه است، گفت: در حوزه های مختلف کارهای خوبی را آغاز کرده ایم و در صدد ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه با صنعت و تبدیل ایده ها به محصول هستیم.

   رحمانی با بیان اینکه وجود سرمایه انسانی و مغز افزار یکی از شروط اصلی پیشرفت است، اظهار داشت: در این موضوع جز پیشتازان هستیم و تردیدی نیست که حتی بهترین کرسی های علمی جهان نیز در اختیار ایرانی ها است.

   وی با اشاره به اینکه هر صنعتی برای پرواز به دو بال فناوری و صادرات نیاز دارد، گفت: دور جدید انقلاب صنعتی با عنوان انقلاب چهارم صنعتی زندگی را دگرگون خواهد کرد و صنعت این جایگاه را دارد که نمود و بروز بیشتری پیدا کند.

   وزیر صمت اظهارداشت: تقویت اصطلاحی قدیمی شده و جوابگوی نیاز امروز نیست بلکه به جای آن باید از جوانان کمک بگیریم تا ایده های خود را جهت کارهای دانش بنیان به کار گیرند.

   رحمانی با اشاره به اینکه اقتصاد از منابع پایه به سمت اقتصادهای دانش بنیان می رود، گفت: سرمایه گذاری روی پروژه های دانش بنیان را در دستور کار قرار دادیم که از ظرفیت های بخش خصوصی و دولتی در جهت صحیح استفاده کنیم.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: همفکری با بخش خصوصی چه در دوران تحریم و غیر آن، یک اولویت و ضرورت اساسی در کار ما باید باشد، منابع و بودجه ما کم نیست ولی باید آنها را در اولویت‌های خودش خرج کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,091,576
تعداد بازدید امروز : 1,461
آخرین به روزرسانی : 21:56  1397/12/28