جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • ساماندهی صنوف بدون پروانه کسب با تعامل بین سازمانهای اجرایی امکان پذیر است

   ساماندهی صنوف بدون پروانه کسب با تعامل بین سازمانهای اجرایی امکان پذیر است

   ساماندهی صنوف بدون پروانه کسب با تعامل بین سازمانهای اجرایی امکان پذیر است

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان شرقی گفت : هدف از ساماندهی صنوف بدون پروانه ، تعطیلی و یا پلمب واحد صنفی نیست بلکه شناسایی راه هایی است تا این صنوف بتواند به دریافت پروانه اقدام نمایند .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن تجارت استان آذربایجان شرقی غلامعلی راستی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون نظارت مرکز استان با اشاره به اهمیت رسیدگی به موضوع ساماندهی صنوف بدون پروانه کسب اظهار داشت : در همین راستا کمیته های استانی و شهرستانی ساماندهی این قبیل صنوف تشکیل شده است .

   وی موانع پیش روی صنوف بدون پروانه را موضوعات مرتبط با سازمانهای اداری عنوان نمود و افزود : در کمیته ساماندهی تلاش می‌کنیم با هر یک از این سازمان ها برای رسیدن به یک راه‌حل مناسب در چارچوب قانون برسیم .

   غلامعلی راستی همچنین وجود برخی آیین‌نامه‌ها نظیر تعیین حداقل متراژ برای برخی صنوف را از جمله موانع صدور پروانه کسب اعلام نمود و گفت : برخی آیین نامه های مربوط به صدور پروانه کسب یا تمدید آن در راستای رفع مشکلات احتمالی در حال تغییر است .

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن تجارت استان در ادامه از رسیدگی به نحوه فعالیت 45 اتحادیه صنفی شهرستان تبریز در 8 ماهه گذشته سالجاری خبر داد و اضافه کرد : مرجع رسیدگی به عملکرد مسئولین سازمانهای صنفی بر عهده کمیسیون نظارت مرکز استان و شهرستانها است و بر این اساس گروهی متشکل از کارشناسان با بررسی نحوه عملکرد اتحادیه های صنفی بر حسن انجام کار آنها نظارت دارد .

   وی گفت : طبق برنامه‌ریزی های انجام شده تا پایان سال همه ۷۴ اتحادیه صنفی شهرستان تبریز مورد بازدید و عملکرد ایشان بررسی خواهد شد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,097,905
تعداد بازدید امروز : 316
آخرین به روزرسانی : 09:56  1398/01/05