جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • نجاتی : صنایع استان آماده حضور موثر در بازسازی سوریه هستند

   نجاتی : صنایع استان آماده حضور موثر در بازسازی سوریه هستند

   نجاتی : صنایع استان آماده حضور موثر در بازسازی سوریه هستند

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از آمادگی بالای شرکتهای اقتصادی ، صنعتی و پیمانکاری استان در بازسازی صنایع مختلف کشور سوریه خبر داد .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حسین نجاتی پیش از ظهر امروز (سه شنبه)در جلسه مشترک مدیران صنایع استان و فرمانده قرارگاه بازسازی حضرت ابوالفضل (ع) در سوریه افزود : شرکتهای تولیدی و صنعتی استان در بخشهایی مانند صنعت ساختمان ، خدمات فنی و مهندسی ، صنایع فولاد ، سیمان ، برق ، راه سازی و صنایع غذایی کاملا آمادگی دارند تا در بازسازی مناطق جنگ زده سوریه حضور داشته باشند .

   وی با اشاره به اینکه دفتر ستاد بازسازی سوریه در اتاق بازرگانی تبریز تشکیل می شود ؛ افزود : این دفتر با محوریت مدیران صنایع مختلف و کارشناسان اقتصادی اقدام به گردآوری و شناسایی آن دسته از صنایع و بخش‌های اقتصادی سوریه که نیاز به بازسازی دارند ؛ خواهد نمود .

   در ادامه سردار رحیم نوعی اقدم فرمانده قرارگاه بازسازی حضرت ابوالفضل (ع) در سوریه نیز ضمن تشکر از تلاش‌های اصناف و واحدهای تولیدی در حمایت از جبهه های مقاومت و ارسال اقلام ضروری رزمندگان اظهار داشت : در سال‌های اخیر بخش زیادی از صنایع زیربنایی سوریه آسیب جدی دیده و یا به کلی منهدم شده است که برای بازسازی آن نیاز به حضور شرکت‌های ایرانی بویژه استان آذربایجان شرقی در این کشور است.

   وی با اشاره به برقراری روابط خوب دو کشور و حضور موفق شرکت‌های ایرانی در سوریه علیرغم همه کارشکنی های آمریکا و هم پیمانانش اظهار امیدواری کرد ، شرکت‌های مطرح استان در بازسازی سوریه حضوری فعال داشته باشند.

   وی همچنین اضافه کرد : شرکت‌های ایرانی باید از فرصت اقتصادی ایجاد شده در شرایط پس از جنگ سوریه استفاده کنند و فرصتی برای صدور خدمات فنی و مهندسی و کالاها داشته باشند.

   در ادامه این جلسه که در حضور روسای اتاق بازرگانی تبریز و همچنین خانه صنعت معدن و تجارت استان و جمع زیادی از مدیران واحدهای تولیدی و اصناف تبریز برگزار شد مقرر گردید ؛ در راستای افزایش ارتباطات تجاری بخش خصوصی استان و کشور سوریه ، اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری میان دو کشور ، ایجاد تسهیلات ویژه برای ثبت شرکت‌های ایرانی در سوریه و همچنین برگزاری نمایشگاه بین‌المللی در دستور کار دفتر ستاد بازسازی سوریه در اتاق بازرگانی تبریز قرار گیرد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,097,922
تعداد بازدید امروز : 333
آخرین به روزرسانی : 09:56  1398/01/05