جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • رمز ماندگاری فرش دستبافت ایرانی ، کیفیت بی بدیل آن است

   معاون وزیر صنعت و رئیس مرکز ملی فرش ایران تاکید کرد :

   رمز ماندگاری فرش دستبافت ایرانی ، کیفیت بی بدیل آن است

   رمز ماندگاری فرش دستبافت ایرانی ، کیفیت بی بدیل آن است

   معاون وزیر صنعت و رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت : نام آوری فرش دستبافت ایرانی از سالیان دور تاکنون مرهون تلاش مردان و زنانی است که تار و پود فرش را با تار و پود جان خود درآمیخته و فرش ایرانی را صاحب یک کیفیت بی نظیر نموده است .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ، فرشته دستپاک در آیین پایانی سیزدهمین دوره المپیاد فرش دستباف کشور، ضمن تشکر از زحمات تمامی فعالان و دست اندرکاران این المپیاد افزود : تحریم فرش دستباف ایران، توسط رییس جمهور آمریکا به ناحق صورت گرفته و با این تحریم 30 درصد صادرات به آمریکا از سیر تولید و صادرات حذف شده است.

   وی با اشاره به طرح ملی کارآفرینی و توسعه صادرات فرش دستباف ادامه داد : اگر درست بازاریابی نکنیم و بازاری برای محصولاتمان نداشته باشیم راه به جایی نخواهیم برد.

   وی اضافه کرد : امسال تمام تلاشمان را بکار می گیریم تا شناسنامه دار کردن فرش دستباف ایران را به سبک و سیاقی جدید عملی کنیم.

   دستپاک با اشاره به استفاده از ظرفیت های دیپلماسی وزارت امور خارجه برای توسعه اقتصادی فرش دستباف در اروپا، ورود به بازارهای جدید را از سیاست های این مرکز در سال آینده برشمرد که ایجاد نمایشگاه دائمی در هلند و برونئی از آن جمله هستند.

   رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت : از اساتید و جوانان فعال حوزه فرش دستبافت انتظار می رود با تعصب خاص، کارگاه های متمرکز و غیر متمرکز فرش دستباف را در روستاها راه اندازی و هدایت و به فکر تولید ایده های ناب باشند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,233,657
تعداد بازدید امروز : 411
آخرین به روزرسانی : 10:15  1398/03/01