جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان آذربایجان شرقی(آزمایشی)

استان آذربایجان شرقی
   
 
  • جلسه هم اندیشی مدیران واحدهای صنعتی و معدنی با عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

   جلسه هم اندیشی مدیران واحدهای صنعتی و معدنی با عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

   جلسه هم اندیشی مدیران واحدهای صنعتی و معدنی با عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

   جلسه مشترک تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی و معدنی استان با معصومه آقاپور نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی این نشست با هدف ارائه راهکارهای مناسب در جهت تسهیل امور تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی با تاکید بر حمایت همه جانبه مسولان بویژه سیستم بانکی کشور از تولید ، شامگاه روز پنج شنبه در محل سالن جلسات سازمان و با همکاری خانه صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد .

   در ابتدا حسین نجاتی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان با تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی با رویکرد رونق تولید گفت : برای تحقق شعار سال نه تنها یک سازمان بلکه همه ارکان جامعه اعم از مسولین ، مردم و حتی مدیران صنایع باید پای کار باشند .

   وی افزود : میزان اتحاد و نزدیکی این سه رکن به هم تعیین کننده میزان موفقت و خروج از بحرانهای اقتصادی فعلی است .

   نجاتی با اشاره به اینکه میدان داری تجار و صنعتگران آذربایجانی در همه برهه های سیاسی و اقتصادی زبانزد است اظهار داشت : از حضور تجار و صنعتگران برای مدیریت بازار استقبال میکنیم .

   در ادامه جلسه تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی و معدنی استان با اشاره به مشکلات پیش پای تولید به بیان دیدگاه های خود در جهت رفع برخی موانع در سطح استان و همچنین سطوح ملی نظیر برنامه ریزی لازم برای تامین مواد اولیه پیش از وقوع تنشهای اقتصادی ، مطالبات واحدهای قطعه سازی از خودرو سازها ، توجه ویژه به صنایع معدنی استان ، چند نرخی بودن ارز و عدم دخالت دولت در امور بخش خصوصی پرداختند .

   همچنین در این جلسه "معصومه آقا پور" نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امروز صنعتگران ، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند که بدون سپر و سلاح جان خود را در خاکریزهای دشمن فدا می کنند گفت : پیش روی شبانه در میدان مین دشمن ، کاری بسیار سخت و طاقت فرساست .

   وی ادامه داد : در شرایط فعلی تنها هدفمان باید با انگیزه نگه داشتن صنعتگران و تولید کنندگان باشد .

   وی یکی از اقدامات موثر برای پیشگیری از چالشهای مدیریتی در واحدهای صنعتی را تقویت بخش تحقیق و توسعه به معنای واقعی و بهره مندی از مشاوران بویژه در امور مالی عنوان نمود .

   آقاپور پرداخت یارانه نقدی ، بحران سازی موسسات مالی غیر مجاز و نهایتا سواستفاده دشمنان از این وضعیت را جز دلایل عمده وضعیت کنونی کشور دانست .

   وی گفت : آنچه امروز باید مورد توجه صاحبان صنایع استان قرار گیرد ؛ تغییر تکنولوزی و بروزرسانی ماشین آلات است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,301,568
تعداد بازدید امروز : 214
آخرین به روزرسانی : 22:26  1398/03/25