X
شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۶ ۵۷۰۵
چچ
آغاز طرح پایلوت شناسنامه HSEE واحدهای تولیدی و معدنی آذربایجان شرقی

آغاز طرح پایلوت شناسنامه HSEE واحدهای تولیدی و معدنی آذربایجان شرقی

به دستور آقای مهندس نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، طرح پایلوت تکمیل شناسنامه ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی واحدهای تولیدی و معدنی همزمان با سه استان دیگر در آذربایجان شرقی آغاز شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی این طرح که به منظور شناسایی وضعیت موجود واحدهای تولیدی و معدنی استان در محورهای ایمنی، بهداشت ، محیط زیست و انرژی( HSEE)  انجام می پذیرد با حضور نمایندگان HSEE ادارات شهرستانهای تابعه صنعت، معدن وتجارت آذربایجان شرقی شروع شد.

 

عین اله شجاعی رییس اداره HSEE  سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در مراسم آغازین اجرای طرح گفت : توسعه پایدار در کشور ها  بدون توجه به مقولات زیست محیطی، ایمنی، مصرف بهینه انرژی و بهره وری آن،  سلامت نیروی انسانی و توانمند سازی آنها  و پیشگیری از خسارتهای وارده و پیاده سازی استاندارد های بهداشتی امکان پذیر نیست. جلوگیری از وقوع آلودگی های  محیطی، یعنی آلودگی هوا، آب و خاک از اهمیت منطقه ای و جهانی برخوردار است. رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیدن به تولید با لحاظ سه مقوله «انسان، کره زمین و سوده دهی اقتصادی» می باشد. این طرح در راستای بستر سازی برای تحقق این اهداف اجرا می شود.

 

 

لازم به ذکر است طرح پایلوت شناسنامه HSEE واحدهای تولیدی  و معدنی در آذربایجان شرقی، در مرحله اول در سطح واحدهای بالاتر از 25 نفر ، در مدت 15 روز انجام خواهد شد . انتظار می رود با اجرای این طرح، شاخص های مربوطه برای واحدهای تولیدی کشورمان استخراج شده و راه برای گامهای بعدی جهت ارتقای وضعیت واحدهای تولیدی و معدنی کشور در جهت نیل به استانداردهای جهانی هموار شود .

 

منبع:
آدرس کوتاه شده: