X
پنجشنبه, ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۲۹ ۱۱
چچ
ساخت داخل 68 میلیون دلار ماشین آلات و قطعات واحدهای تولیدی در استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در گزارشی از عملکرد یکساله جهش تولید با رویکرد پروژه های محوری وزارت صمت اعلام کرد ؛

ساخت داخل 68 میلیون دلار ماشین آلات و قطعات واحدهای تولیدی در استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اولین برنامه محوری وزارت صمت در سال جهش تولید " توسعه و تعمیق ساخت داخل " ، از جایگزینی ، بومی سازی و ساخت داخل 68 میلیون دلار ماشین آلات ، قطعات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ، حبیب امین زاده با بیان اینکه در سالهای گذشته قطعات و تجهیزات بومی سازی شده از طریق واردات تأمین می شدند، افزود : این میزان ساخت داخل ، در حوزه ماشین آلات معدن و خرید از داخل مجتمع مس سونگون، دستگاههای ماسک زن و سوزن و قطعات لوکوموتیو محقق شده است.

وی با اشاره به ثبت توانمندی های بیش از 180 واحد صنعتی استان در سایت توانیران و معرفی بیش از 1000 محصول ، گفت : بومی سازی موتورهای دیزلی در دو شرکت استانی ایدم و چرخشگر اجرایی شده و همچنین قرارداد انتقال پروژه آب خلیج فارس توسط شرکت پمپیران منعقد گردیده و محصول انحصاری پمپ با دو ورودی با توان 140 بار فشار ، بومی سازی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از کسب رتبه اول و سوم در تحقق اهداف برنامه های جهش تولید در کشور مطابق با اعلام معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در سه ماهه اول و سوم خبر داد و افزود : براساس اعلام معاونت پژوهش و فناوری وزارت صمت ، استان آذربایجان شرقی حائز رتبه اول در زمینه دستاوردهای علمی ، پژوهشی و نوآورانه بوده است.

وی راه اندازی نمایشگاه دایمی توسعه و تعمیق ساخت داخل و اعلام نیازهای واحدهای تولیدی استان در محل سازمان صمت را یکی دیگر از اقدامات اجرا شده در سال جهش تولید عنوان کرد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: