X
پنجشنبه, ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۴۶ ۱۹
چچ
راه اندازی 253 واحد جدید تولیدی در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در گزارشی از عملکرد یکساله جهش تولید با رویکرد پروژه های محوری وزارت صمت اعلام کرد ؛

راه اندازی 253 واحد جدید تولیدی در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از راه اندازی 253 واحد جدید تولیدی با سرمایه گذاری بیش از 2500 میلیارد تومان و اشتغال 4400 نفر در 12 ماهه سال جهش تولید خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ، حبیب امین زاده ضمن تشریح بخشی از اقدامات سازمان در زمینه جهش تولید با تمرکز بر صنایع پیشران و منتخب به عنوان دومین برنامه محوری وزارت صمت در سال 99 ، گفت : استان آذربایجان شرقی در راه اندازی طرح های ایجادی حائز رتبه دوم کشوری شده و راه اندازی و ایجاد واحدهای صنعتی جدید در استان رشد 20 درصدی داشته است.

وی از کسب رتبه دوم کشوری در راه اندازی طرح های توسعه ای خبر داد و تصریح کرد: با راه اندازی300 طرح توسعه واحدهای صنعتی با سرمایه گذاری بیش از 2000 میلیارد تومان ، زمینه افزایش اشتغال4800 نفر در سال جهش تولید فراهم شده است.

رئیس سازمان صمت استان جلوگیری از تعطیلی و حمایت از تداوم فعالیت 44 واحد تولیدی با تغییر مدیریت و مالکیت پروانه بهره برداری آنها را یکی دیگر از مهمترین اقدامات مجموعه صمت برشمرد و گفت : بازگردانی 107 واحد راکد در شهرک های صنعتی استان به چرخه تولید بازگشته اند و تحقق این امر در سال گذشته ، موجب صیانت از اشتغال بیش از2000 نفر شده است.

وی همچنین از احیاء و آغازفعالیت مجدد 56 معدن استان در سال گذشته خبر داد و افزود : در سال جهش تولید از 1200 واحد و طرح صنعتی در استان به منظور ارائه خدمات و رفع موانع و مشکلات راه اندازی طرح ها، بازدید به عمل آمد.

امین زاده از طرح آهک هیدراته اهر، طرح توسعه نفلین سینیت کلیبر ، طرح فولاد حدید بناب و طرح تبلت مراغه به عنوان طرح های ملی و مهم وزارت صمت در استان یاد کرد و گفت : در ایام الله دهه فجر امسال در سفر مقام عالی وزارت و مسئولین ارشد کشوری و استانی بیش از20 طرح با سرمایه گذاری بیش از 5000 میلیارد تومان افتتاح شد.

وی خط افزایش ظرفیت پالایشگاه و افزایش خط تراکتورسازی را از جمله طرح های یاد شده برشمرد و اظهار داشت : در سال جهش تولید در صنایع مختلف اعم از شیمیایی و بهداشتی ، تلویزیون ، ورق های روکش چوبی، نئوپان و ام دی اف ، مصنوعات فلزی ، کاغذ ، سرامیک ، قطعات خودرو و طرح های آردسازی شاهد تولید و راه اندازی طرح های مهمی در استان بوده ایم.

رئیس سازمان صمت استان با اشاره به شیوع بیماری کرونا در سال گذشته، ادامه داد : با برنامه ریزی های انجام شده و همت دستگاههای متولی و بخش خصوصی واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی از 4 واحد با ظرفیت 500 هزار لیتر در روز قبل از شروع کرونا ، به 46 واحد تولیدی با ظرفیت 6 میلیون لیتر در روز افزایش تولید داشتند.

وی گفت : پیش از شیوع بیماری تنها یک واحد تولید ماسک در استان فعالیت داشته که با تمهیدات پیش بینی شده واحدهای تولیدی و صنفی ماسک به بیش از 130 واحد صنعتی و صنفی با ظرفیت تولید بیش از 1میلیون عدد در روز در جهت مقابله با کرونا ، افزایش یافته است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: