X
پنجشنبه, ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۰۰ ۱۵
چچ
استمهال 2 هزار میلیارد تومان بدهی واحدهای تولیدی استان

با مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی در سال جهش تولید اجرایی شد ؛

استمهال 2 هزار میلیارد تومان بدهی واحدهای تولیدی استان

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از استمهال بدهی370 واحد تولیدی استان به میزان 2000 میلیارد تومان از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در راستای صیانت از اشتغال و جلوگیری از تعطیلی واحدها در سال جهش تولید خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی، رضاعین اله زاده با تشریح بخشی از اقدامات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و تداوم پیگیری مصوبات در سال جاری ، گفت : در راستای رفع موانع تولید 140 کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل شده در سال گذشته برگزار شده است و از 618 پرونده رسیدگی شده در جلسات یاد شده ، 51 % مصوبات اجرایی شده است و 44 درصد نیز در حال اجرا می باشد.

وی افزود : با توجه به نامگذاری سال جدید با عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و اهمیت تحقق این امر و رونق بیش از پیش تولید در استان ، امسال نیز برنامه های حمایتی مدون سازمان صمت در این حوزه با جدیت دنبال خواهد شد.

معاون امور صنایع سازمان صمت آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات اجرایی در بخش تامین مواد اولیه پایدار برای واحدهای تولیدی استان و خرید بی واسطه از بورس برای تداوم تولید ، افزود : تعداد 154 واحد تولیدی اخیرا برای خرید مواد اولیه به بورس معرفی شده اند و مجموع واحدهای استانی خرید کننده مستقیم از بورس350 واحد صنعتی می باشد.

وی از تعیین تکلیف بدهی معوق ، امورمالیاتی ، محیط زیست ، تأمین اجتماعی ، آب، برق و گاز به عنوان بخشی از موضوع مصوبات کارگروه در 12 ماهه سال جهش تولید یاد کرد و گفت : همچنین به تعداد 300 فقره به ارزش 150 میلیون دلار در بخش اعطای معافیت گمرکی واردات ماشین آلات خط تولید و تکنولوژی ماده 119 ، محقق شده است.

اختصاص 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید / 1200میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره18 برنامه تولید و اشتغال در استان آذربایجان شرقی

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با تشریح نمای کلی از تسهیلات تبصره18 و رونق تولید استان در 12 ماهه سال 99 ، افزود : 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و 1200میلیارد تومان تسهیلات تبصره18 برنامه تولید و اشتغال از طریق کارگروه به بانک های عامل معرفی شده اند.

عین اله زاده ادامه داد : در راستای یکی از برنامه های محوری وزارت صمت در سال گذشته با عنوان جهش تولید با تمرکز بر صنایع پیشران و منتخب و تداوم اقدامات حمایتی از صنایع استان ، از محل تبصره 18 برنامه تولید و اشتغال با رقم 585 میلیارد تومان ، 90 درصد سهمیه استان در این بخش جذب شده است .

وی گفت : همچنین 570 میلیارد تومان نیز در بخش رونق تولید جذب شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: